Abecedný zoznam mien

A B C D ....

Mená si môžte vyhľadať pomocou zoznamu, alebo na ľavej strane cez možnosť: Vyhľadávanie. Tam si môžte zadať aj znamenie, pre ktoré chcete nájsť vhodné meno - stačí zadať začiatok, napr. Blížen, Baran, Škorpi, Vodná, a...

Krstné mená - čo znamenajú?

ADAM

Osobným číslom tohto mena je 7 - Tajomnosť.

Je vhodné pre silné znamenia - Barana, Býka, Pannu, alebo Strelca, vhodnou farbou je sivá, alebo biela.

Je to veľmi silné meno a pomáha svojmu nositeľovi nájsť cestu nahor aj keď by bol v neviem akej ťažkej situácii. Pomáha mu získať si podporu iných ľudí, dodáva mu silu na to, aby uskutočnil svoje sny a plány a aj keď nie vždy si vyberie tú správnu partnerku, vie mu pomôcť aj v dobývaní jeho vytúženej. Adamom proste všetko ide ľahšie, ako iným mužom, vedia sa rýchlo zorientovať aj v neprehľadnej situácii a nevzdávajú sa bez dlhého boja. Neznášajú však kritiku a pochybnosti o sebe a svojich výsledkoch.

ADELA

Jej osobným číslom je 5 - Riziko.

Je to osobnosť, ktorá v sebe spája osobný šarm s vynaliezavosťou a výrečnosťou - je to typická žena, ktorá však vie aj riskovať a konať bez dlhých rečí. Ak miluje, potom je to úprimná a otvorená osobnosť, ak intriguje a ohovára, potom je to úplná klebetnica, proste mení svoju osobnosť podľa potreby a málokto vie o nej povedať ucelený názor. Život s ňou je ako keby ste žili vedľa sopky, ktorá môže kedykoľvek vybuchnúť. Preto je dôležité vždy si zachovať chladnú hlavu a brať Adelu nie príliš vážne, najmä ak vám vyčíta niečo zlé, alebo vás obviňuje. Ona často koná v afekte a potom ju to všetko, čo povedala, mrzí.

Vhodnou farbou, ktorá tlmí jej výbuchy je čierna a toto meno je vhodné pre znamenia Panny, Váh, alebo Barana.

ADOLF

Osobným číslom tohto mena je 7 - Tajomnosť.

Adolf sám nevie, čo všetko sa skrýva v jeho duši, býva často náladový, nestály, roztržitý a nervózny. Nikdy nevydrží pri jednej činnosti, má veľa záujmov a aj veľa znalostí. Venuje sa primnohým veciam naraz a nič nevie dokončiť, teda málokedy patrí medzi úspešných. Rád riadi a komanduje svoje okolie, je panovačný a dosť tyranský. No jeho nápady sú dobré a majú v sebe pozitívny náboj, teda nie je to stratený čas, ak mu pomáhate. Celkovo sa jeho život môže považovať za zmysluplný, pretože mnohých ľudí inšpiruje a pomáha iným nájsť samých seba.

Toto meno je vhodné pre Rakov, Býkov, Levov a Blížencov. Vhodnou farbou je modrá.

ADRIÁN

Toto meno má osobné číslo 9 - Génius.

Znamená to, že je to človek s vysokým intelektom a skutočne nepredvídateľnými reakciami. V určitých oblastiach dokáže prekonať bežné hranice priemeru, no v iných zase zaostáva. Nikto nikdy nevie, čo a ako si vymyslí a urobí v najbližšej chvíli. Je dosť nestabilný a nevie dlho venovať pozornosť jednému cieľu. Takýto muž potrebuje silné vedenie a tak by bolo najvhodnejšie, keby sa oženil s panovačnou a povahovo silnou ženou, ktorá by ho dokázala viesť a usmerňovať jeho konanie.

Toto meno je vhodné pre znamenia : Býk, Rak, Panna, Škorpión a vhodnou farbou je modrá.

ADRIÁNA

Osobným číslom tohto mena je 1 - Vodca.

Aj keď býva občas ťažké porozumieť tejto žene, nie je to zlý, či zákerný človek. Žije však tak intenzívne a rýchlo, akoby sa jej život mal skončiť za pár chvíľ. Pôsobí tak, akoby katastrofa bola za dverami a ona sa musí zabezpečiť pred ňou čo najlepšie. Často dlho žije podľa ustálených morálnych zásad, verí v spravodlivosť a rozum, no stačí nejaký otras a už sa na všetko díva inak, je schopná konať celkom proti svojej výchove, či predošlým pravidlám. Ak bude vyrastať vo vyrovnanom prostredí, podarí sa jej vyhnúť priveľkým ťažkostiam a ovládnuť tento svoj strach a obavy, teda bude dobrou ženou a aj dobrou matkou. No ak má okolo seba problémových ľudí, sama sa stane ťažko ovládateľnou a jej konanie bude nepredvídateľné.

Toto meno je vhodné pre znamenia Baran, Lev, Panna, Strelec, Blíženci a vhodnou farbou je žltá.

AGÁTA

Osobným číslom tohto mena je 5 - Riziko.

Je vhodné pre znamenia Strelec, Vodnár, Lev, Váhy a vhodnou farbou je žltá.

Agáty nevedia nikomu povedať nie, vždy sa usilujú, aby každému okolo bolo dobre, aby sa ľudia cítili v ich spoločnosti uvoľnene a sebaisto. No ony samé bývajú veľmi podráždené, plné obáv z budúcnosti a dokážu sa trápiť pre slová iných aj dlhé mesiace. Dosť často sa pretvarujú, nechcú, aby iní vedeli o ich trápeniach a tak nemajú mnoho dobrých priateľov, či kamarátok. V láske sú veľmi odmietavé a dlho si vyberajú svojho partnera. Ako matky sú veľmi úzkostlivé a nevedia svoje deti nechať bez dozoru ani na chvíľu. Ich nervozita, obavy a stály strach z budúcnosti, spôsobujú, že je ich zdravie veľmi narušené a ťažko sa dožijú vysokého veku. Práve preto je potrebné dať toto meno veselému znameniu, ktoré nebude všetko brať z tej horšej stránky, bude vedieť oceniť dobrý vtip a aj kritiku prijať bez tragických pocitov.

AGNESA

Jej osobné číslo ju predurčuje k aktívnemu životu, plnému vzruchov a zmien.

Agnesy nikdy nebudú pokojne žiť, vždy budú mať niečo rozrobené, naplánované a ešte nedosiahnuté. Preto by sa nemali skoro viazať na rodinu a manžela, či deti. V prvom rade by mali zvážiť, či dokážu zladiť všetky svoje záujmy, či by nebolo lepšie postupovať krok za krokom a nesnívať o tom, že budú mať všetko naraz. Ak ich v mladosti nejako prezývali, mali by v dospelosti používať len kalendárnu formu svojho mena, lebo tak sa vyhnú konfliktom a problémom - ich osobné číslo je 3 - Schopnosť.

Vhodné je pre všetky znamenia a podpornými farbami sú červená, alebo oranžová.

ALAN

Toto meno má číslo 1 - Vodca.

Ak je spojené so silnými znameniami, potom sa nemusí obávať ťažkostí. Dokáže pracovať nielen pre seba, no aj pre iných, tešiť ich a pomáhať im. Je spoľahlivým a dobrým človekom, ktorý vedie iných svojím vzorom a snaží sa dodávať každému energiu a chuť do boja za lepšiu budúcnosť. No ak je spojené so slabšími znameniami, potom sa stáva nespoľahlivým, náladovým a neopatrným človekom, ktorý nikdy nevie presne povedať, ako to s ním a jeho peniazmi, či budúcnosťou vyzerá. Nič nemá presne vypočítané, ani určené, všetko rieši na poslednú chvíľu a ak sa k nemu pripoja iní, často doplatia na jeho neserióznosť. Vie sa pretvarovať a využívať svoj osobný šarm, no keď narazí na závažný problém, radšej sa skrýva za iných a vzdáva sa zodpovednosti.

Toto meno je teda vhodné pre silné znamenia : Baran, Lev, Býk, Kozorožec a Škorpión. Vhodnou farbou je modrá.

ALANA

Žena s takýmto menom je vyslovene obetným baránkom.

Pôsobí navonok silne a schopne, ale jej duševná pohoda je veľmi nestabilná. Všetko si priveľmi berie k srdcu, nevie odolať silnejším osobnostiam a stáva sa hračkou nielen v rukách mužov, ale aj žien. Všetci jej teda nakoniec ublížia a sklamú ju, preto tieto ženy bývajú veľmi nešťastné a ich život je plný utrpenia. Aby dokázali nájsť pre seba to najlepšie miesto a ľudí, ktorí im pomôžu, mali by byť narodené v znameniach Panny, Rýb, Strelca a Blíženca.

Osobným číslom pre toto meno je 2 - Dobrota, teda každý si môže byť istý ich pomocou a podporou a aj keď ich sklameme, nakoniec nám predsa len odpustia a prijmú na milosť. Vhodnou farbou je pre nich zelená.

ALBERT

Jeho osobným číslom je 7 - Tajomnosť.

Veru, nikto nikdy presne nevie, kedy a ako zareaguje, čo sa v ňom skrýva. Svoje city úspešne maskuje a tak málokedy jeho blízki vedia, ako ich má rád, alebo ako mu na nich záleží. Darmo, je to tajnostkár, ktorý stráca veľa kvôli svojej uzavretosti. Keby sa viac snažil, určite by bol aj viac obľúbenejší a aj viac uznávanejší. Keď si ho vyberiete za svojho partnera, nikdy nebudete vedieť, či vás miluje, alebo aké hlboké sú jeho city k vám, alebo k vašim deťom. Len v skutočne kritických situáciách sa dokáže prejaviť a ukázať svoju pravú tvár. Jeho osobnosť môžeme charakterizovať ako rozdvojenú, ako keby žil v dvoch svetoch - jednom verejnom, viditeľnom a druhom tajnom, vnútornom, do ktorého nikto nemá prístup. Jeho vzťah k ľuďom je dosť negatívny, niekedy až povýšenecký, pretože sa sám cíti nadradený, akoby len on mal prístup k vyšším pravdám. Kým nezačne premýšľať aj o iných ako o seberovných, nikdy nebude celkom šťastný.

Toto meno priťahuje k sebe dosť chorôb, je teda dosť riskantné. Vhodné je pre znamenia : Vodnár, Býk, Lev, Panna, Škorpión a vhodnou farbou je modrá.

ALBÍN

Jeho osobným číslom je 6 - Nežnosť, ale má v sebe aj veľa tvrdosti.

Je to človek, ktorý má so sebou problémy, ale vždy vie, kedy dosť a kedy sa má venovať svojej vlastnej budúcnosti. Bude sa teda sťažovať a plakať nad sebou a svojimi neúspechmi, no keď zacíti možnosť na úspech, naraz sa zmení na tvrdého bojovníka a nájde v sebe mnoho skrytých zásob energie. Nepotrebuje veľa času, aby sa stal úspešným, ale ak sa nechá ovládnuť citmi, láskou a zmyslami, tak sa úspechu dočká až v starobe.

Toto meno je vhodné pre znamenia : Vodnár, Strelec, Baran, Býk a Blíženci. Jeho farbou je modrá.

ALBÍNA

Albína býva často považovaná za zvláštnu a záhadnú ženu.

Málokto si dá tú námahu, aby prenikol do jej vnútra a našiel tam odpovede na jej správanie a činy. Ona sama niekedy nevie vysvetliť svoj postup a aj jej plány do budúcnosti sú dosť zahmlené. Sama má problém určiť, čo vlastne presne chce a čo od koho očakáva. Kým si nevyjasní svoje vlastné ciele, tak sa jej bude žiť ťažko a nenájde si dobrých priateľov. Najprv musí nájsť samu seba, až potom dokáže hľadať vhodných ľudí, ktorí jej pomôžu a podporia ju. Preto by sa ani do manželstva, alebo priateľstva nemala hnať bezhlavo, či bez premýšľania, inak sa môže často pomýliť.

Jej osobným číslom je 7 - Tajomnosť a vhodnou farbou je zelená. Toto meno je vhodné pre Barana, Býka, alebo Leva.

ALENA

Alena je typom vernej a stabilnej ženy.

Má v sebe iskru a priťahuje mužov svojím šarmom, no keď si zvolí jedného partnera, je mu verná a odmieta dvorenie iných. Vie byť dlho chápavá a trpezlivá, obhajuje svojho vyvoleného pred všetkými, ale keď raz prežije sklamanie a zistí, že jej dôvera bola zneužitá, už sa nikdy nedokáže s dotyčným zhovárať bez nenávisti a nedôvery. Ak ju raz stratíte, stratíte ju navždy. Osobným číslom tohto mena je 9 - Génius, je to teda žena plná nápadov, schopností, talentu, no vie byť aj nekonečne lenivá a odmieta akúkoľvek zodpovednosť. Je dobrou matkou, no ak sa jej výchova vymkne z rúk, býva neurotická a nedôsledná. Potrebuje muža, ktorý jej pomôže nájsť samu seba, ak by sa sama mala hľadať, nedokáže sa nikdy v živote uplatniť. Musí mať niekoho, kto ju bude motivovať a usmerňovať, potom sa rozvinie ako nádherný kvet.

Toto meno je vhodné pre znamenia : Váhy, Lev, Panna, Baran. Vhodnou farbou je zelená a žltá.

ALEŠ

Osobným číslom tohto mena je 7 - Tajomnosť.

Hoci je Aleš skromný a jemný muž, predsa len v sebe ukrýva mnohé prekvapenia. Keď mu záleží na tom, aby sa presadil, alebo získal nejaké výhody, raz dva sa dokáže z jemného a citlivého muža zmeniť na tvrdú osobnosť. Býva však viac otvorený a prístupný, ako iní muži, takže sa dokáže viac zaujímať aj o problémy iných. Ženy v ňom vidia v prvom rade priateľa a kamaráta, ktorý im pomôže vo všetkých problémoch a tak málokedy nájde lásku ľahko. Keď on miluje, druhá strana sa väčšinou spolieha na jeho priateľstvo a často sa mu vyplače zo sklamaní v iných mužoch. Je teda obletovaný, no z iných dôvodov, nie kvôli sebe, ale schopnosti počúvať. V jeho pracovnom živote sú úspechy časté, ale nikdy nie trvalé. Vždy akosi zabudne na zadné kolieska a nič si neušetrí na horšie časy. Tak sa stáva, že je raz na vrchole a raz celkom na dne. Pokiaľ však má za sebou dobré rodinné zázemie, dokáže sa preniesť cez všetko a vždy začať znova.

Toto meno je vhodné pre znamenia : Baran, Vodnár, Strelec, Blíženci a vhodnou farbou je žltá.

ALEXANDER

Jeho osobným číslom je 7 - Tajomnosť.

Je teda veľmi ťažko spoznateľný, jeho vnútorný svet je málokomu prístupný, nevynímajúc rodičov a blízkych príbuzných. Takýto človek je stále pod vplyvom očakávania nejakej závažnej udalosti, má "ciťák", že je predurčený na veľké veci a hľadá, hľadá, hľadá. Keď nenájde, čo sa stáva dosť často, zatrpkne a zmení sa na necitlivého a egoistického človeka, ktorý nakoniec, keď aj dostane tú veľkú príležitosť, tak sa už na to "vykašle". Je teda treba už od detstva držať tieto deti na uzde a ich fantázii a predstavivosti dať priestor v tvorivých umeniach. Nesmú sa pyšne správať a vyvyšovať nad iných, lebo v ich živote je to presne podľa príslovia "Pýcha predchádza pád". V láske sú to muži veľmi otvorení a prístupní, vedia aj dávať, aj brať, teda netreba mať strach z ich správania, oni naozaj hovoria, čo si myslia.

Toto meno je vhodné pre znamenia : Rak, Panna, Vodnár, Váhy. Ich farbou je modrá a tmavé odtiene všetkých farieb.

ALEXANDRA

Jej osobným číslom je 8 - Peniaze.

Je to meno vhodné pre akékoľvek znamenie, vhodnou farbou je oranžová. Alexandry sa dokážu presadiť v akomkoľvek prostredí, majú veľkú prispôsobivú schopnosť. Vedia hoci aj dlhý čas skrývať svoju vlastnú tvár a hrať sa na niekoho iného, len aby dosiahli svoj cieľ. Nemali by sme ich teda podceňovať, alebo ich považovať za neškodné, práve naopak, je nutné, aby sme si na nich dávali pozor. V láske sú Alexandry veľmi otvorené, úprimné a snažia sa splniť svojmu vyvolenému všetky priania. No vždy za svoju ochotu niečo chcú a ak nedostanú adekvátnu odmenu, potom sa vedia kruto pomstiť a zničiť toho, kto ich oklamal.

ALEXEJ

Osobným číslom tohto mena je 8 - Peniaze, vhodné je pre znamenia Býka, Kozorožca, Panny a Raka. Vhodnou farbou je hnedá.

Alexej teda vie, kde a ako si zarobiť, no aj to, že "Bez práce nie sú koláče". Alexejom vždy pomáhajú iní, nikdy nepracujú sami, dokážu však všetkých oceniť a aj pomôcť iným dostať sa k úspechu. Sú to ľudia, ktorí majú v sebe veľkú osobnú príťažlivosť, no ich pracovná zanietenosť vplýva na iných dosť zle, pretože stále na niečom pracujú, plánujú, skúmajú a riešia nejaký problém. A to stále, bez oddychu. Ak chcete zaháľať, alebo sa priživovať, potom sa od nich držte ďalej. Oni od vás budú vždy žiadať veľa, no aj veľa od nich dostanete. Ak im pomôžete, tak dobrého, ak im budete prekážať, tak zlého. Alexej je typ muža, ktorý ide za svojím cieľom a len veľké sklamania ho môžu zlomiť.

ALFONZ

Osobným číslom tohto mena je 1 - Vodca.

No aj keď k sebe priťahuje veľké udalosti, možnosti a úspech, máloktorý Alfonz dokáže zúročiť svoje nadanie. Toto meno treba skombinovať so silným znamením - Baranom, Býkom, Pannou, alebo Kozorožcom, aby sa dosiahla tá správna úroveň vibrácie. Ak by sme toto meno dali Váhe, alebo Strelcovi, či Rybe, ich rozháranosť, ľahkomyseľnosť a optimistické očakávanie len dobrých udalostí, spôsobí, že potom nič výrazné a trvalé nedosiahnu. Vhodnou farbou pre toto meno je modrá. Títo muži sú zaujímaví, šarmantní a veselí spoločníci, no z ničoho si nerobia ťažkú hlavu dlhý čas. Vedia sa vášnivo zamilovať, ale aj zabudnúť na svoje sľuby, ak sa im to práve hodí.

ALFRÉD

Alfréd dokáže obetovať všetko čo má, ak cíti, že môže niekomu pomôcť. Jeho osobným číslom je 2 - Dobrota, je teda jasné, že v sebe skrýva milého, príjemného, obetavého a citlivého človeka.

Navonok však Alfréd chce pôsobiť ako tvrdý chlap, ktorý odolá všetkým prosbám, či požiadavkám svojich známych. Jeho rozpoltenosť mu spôsobuje veľa ťažkostí, pretože sa niekedy správa zle práve k tým, čo by mu mohli pomôcť, alebo ho podporiť. Nemal by konať v rozpore so svojím vnútrom a radšej nech ho ostatní považujú za citlivého, akoby mal nakoniec zostať sám a trpieť kvôli odsudzovaniu iných. Nakoniec sa mu vždy podarí dosiahnuť úspech, ale až potom, keď si sám uvedomí, kde urobil chyby.

Toto meno je vhodné pre znamenia : Váhy, Kozorožec, Panna a Vodnár. Vhodnou farbou je modrá.

ALICA

Osobným číslom tohto mena je 7 - Tajomnosť.

Veru, málokto sa vyzná v jej duši a málokto vie odhaliť jej pravú tvár. Alica sa vždy čuduje a hľadá niečo nové, nikdy nie je dlho na jednom mieste. Miluje dobrú spoločnosť, dobré jedlá a od života vyžaduje maximum. Vie sa starať o svojich priateľov a ničiť svojich nepriateľov. Jej veľkou túžbou je usporiadať si svoj život tak, aby bol pokojný a bez výkyvov, ale nie vždy sa jej to podarí. Najhoršie je, že si s veľkou radosťou sama podpíli konár, na ktorom sedí a potom sa díva na trosky svojho života. Tieto sklony k samo zničeniu sú u nej periodické a ak aj má úspech, vyhľadáva prekážky. Má rada lásku a sex, nič jej nezabráni, ak sa rozhodne pre neveru. Ako matka je však príkladná a nikdy svoje deti neopustí, ani im úmyselne neublíži. Vo vzťahoch so svojím okolím však pôsobí nevyrovnane a rovnako ako sa nechá využívať, vie byť aj odmietavá.

Toto meno je vhodné len pre silné znamenia, ako sú Barani, Strelci, či Panny, vhodnou farbou je modrá.

ALOJZ

Osobným číslom tohto mena je 4 - Sila, znamená to, že toto meno priťahuje k sebe veľa energie.

Alojz vie ako má konať, aby získal na svoju stranu iných ľudí a aj ako využívať svoju intuíciu, či tajnosti iných. Nerád sa delí o úspech, no ak už má vybudované svoje zázemie, tak dopraje aj iným. Býva skúpy, no nie celý život, šetrí len po určitú hranicu, potom sa z neho stane márnotratník a minie všetko do poslednej koruny. Jeho kolísavé hospodárenie je známe a jeho okolie ho často využíva. Alojzom však osud vždy vychádza v ústrety a aj keď majú pred sebou prekážky, vedia ich zdolať. Nikdy neplačú nad rozliatym mliekom, ani nesmútia za stratenými možnosťami, stále sa dívajú dopredu, vedia ako bojovať a ako vyhrávať. V láske sú citliví a jemní, majú pochopenie pre problémy svojej partnerky a aj vlastné deti dokážu pochopiť.

Toto meno je teda dobré, prijateľné pre každé znamenie zverokruhu a farba, ktorá mu vyhovuje, je zelená.

ALOJZIA

Osobným číslom tohto mena je 9 - Génius.

Na rozdiel od iných ľudí s týmto osobným číslom, sú Alojzie spoločenské, plné optimizmu a životaschopnosti. Nikdy sa necítia slabo, alebo v depresii, vedia si nájsť aj v tom najhoršom niečo dobré a tešia sa aj z mála. Vždy túžia po láske a tej sa im aj dostáva. Málokedy si vyberú zle a tak sa vyhýbajú sklamaniam. Sú však aj zodpovedné a nikdy nemôžete pochybovať o ich dôveryhodnosti. Očakávajú od osudu a okolia len dobré a naozaj sa k nim všetci snažia správať milo a ústretovo. Nemajú však veľkú výdrž a keď narazia na kopec prekážok, radšej sa mu vyhnú, odstúpia a povedia to na rovinu. Sú až priveľmi otvorené a niektoré ich slová dokážu raniť. Sú dobrými matkami a manželkami, no niekedy sa dajú zlákať aj na cestu hriechu a aj keď sú spokojné, radi riskujú.

Toto meno je vhodné pre znamenia : Váhy, Panna, Blíženci, Býk, Strelec a Vodnár. Vhodnou farbou je červená.

ALŽBETA

Jej osobným číslom je 9 - Génius.

Je to silná osobnosť, ktorá dokáže viesť iných a vládnuť slabším, no spravodlivo a bez osobného prospechu. Pokiaľ užíva kalendárnu formu svojho mena, dosiahne vysoký post, nezáleží, v akom smere sa chystá uplatniť. Alžbety majú osudom dané schopnosti, ktoré ich uprednostňujú a posilňujú, takže všetko zvládnu a dokážu uspieť aj vo výnimočnej konkurencii. Je teda potrebné, aby sa snažili užívať svoje meno správne, lebo tak si pomáhajú a dodávajú sily. Ak používajú inú formu, napríklad Betka, aj v tomto prípade im vychádza osobné číslo 9 - Génius, takže je možné využiť aj toto meno. No iné formy už len oslabujú a znižujú im percento úspešnosti po celý život. Alžbety sú úprimné a oddané, milujú nadovšetko svoju rodinu a pre svojich blízkych dokážu urobiť všetko.

Ich energia a dobrá nálada im pomáha nájsť si priateľov v každej oblasti a ľudia im radi pomáhajú - sú milé, príjemné a plné optimizmu, preto ich meno je vhodné pre všetky znamenia, farby, ktoré im pomáhajú, sú modrá a biela.

AMÁLIA

Amália je silnou osobnosťou, schopnou a dokonalou.

Vždy sa snaží pôsobiť upravene, dbá o svoj zovňajšok, no nezabúda ani na svoju dušu. V jej blízkosti sa väčšinou ľudia cítia nepríjemne, pretože majú pocit menejcennosti, aj keď sa ona nikdy nepovyšuje nad svojich známych. Má málo úprimných priateľov, okolo nej je vždy množstvo takých, čo ju len využijú a potom sa k nej obrátia chrbtom. Jej povaha si vyžaduje pochvalu, uznanie a porozumenie, aj keď jej osobným číslom je 4 - Sila. Na Amáliu sa môžete vždy spoľahnúť, bude pre svojich priateľov stále pomocníčkou a nikdy sa neodpúta od toho, koho si zvolí za svojho životného partnera.

Toto meno je vhodné pre znamenia Baran, Škorpión, Vodnár, Býk a Kozorožec. Vhodnou farbou je červená.

AMBRÓZ

Jeho osobným číslom je 9 - Génius.

Ambróz však nie vždy má geniálne myšlienky. Občas sa mu síce podarí šokovať svoje okolie, no zväčša svoju genialitu používa nesprávne. Býva dosť kolísavý vo svojich názoroch a plný vnútorných rozporov. Má rád spoločnosť ľudí a vyhľadáva všelijaké dobrodružstvá, teda nedá sa naňho spoľahnúť, ani ho brať vážne. Ani v láske, ani v práci, nie je nikomu jasné, aký bude jeho ďalší krok a najmenej on sám vie povedať niečo viac o svojich zámeroch. Je to proste človek, ktorý ak nemá pri sebe dobrého priateľa, svoj život prežije len v záhaľke a zábavách.

Toto meno je vhodné pre silné znamenia, ktoré mu pomôžu nájsť lepší smer svojho života a vhodnou farbou je zelená.

ANABELA

Anabely majú v sebe veľa nádherných vlastností.

Sú však aj hanblivé a málokedy sa dokážu osmeliť na verejnosti. Preto ich často nikto neobjaví a neukážu sa v dobrom svetle. Potrebujú veľa lásky a starostlivosti, za to však budú úprimné a nežné, spoľahlivé a zodpovedné. Nikdy nič nechcú zadarmo a za každú pomoc sa vedia odvďačiť. Ich osobným číslom je 4 - Sila, ale aj keď majú v sebe veľa energie, obávajú sa riskovať a konať. Musia mať teda niekoho, kto im pomôže sa rozbehnúť a potom sa už dokážu aj sami dostať na vrchol. Záleží im na mienke iných a nikdy sa celkom nevymania zo svojich konzervatívnych názorov.

Toto meno je vhodné pre znamenia : Ryby, Váhy, Panna, Strelec a Lev. Vhodnou farbou je žltá.

ANASTÁZIA

Osobným číslom tohto mena je 4 - Sila.

Ide o výraznú osobnosť, ktorá dokáže priťahovať k sebe množstvo ľudí. Je otvorená a úprimná, ale nerada hovorí ľuďom nepríjemné slová, preto ju niekedy možno pristihnúť pri lži. Snaží sa dosiahnuť porozumenie a harmóniu za každú cenu a je ochotná obetovať sama seba pre blaho milovanej osoby. Pokiaľ stretne toho pravého, prejaví sa ako neporaziteľná a schopná žena, ktorá dokáže dosiahnuť akýkoľvek cieľ. Jej nápady sú skvelé a nie je ťažko nájsť cestu k úspechu, ak máte jej pomoc. Nie je sebecká, ani pokrytecká, pre svoju dobrotu má však mnoho nepriateľov a útočiskom pred nimi je pre ňu láska a rodinné zázemie. Ak nemá nikoho blízkeho, tak sa mení na protivnú a zlomyseľnú osobu, ktorá iným závidí ich šťastie.

Toto meno je vhodné pre znamenia : Váhy, Strelec, Ryby, Baran a vhodnou farbou je zelená.

ANDREA

Osobným číslom tohto mena je 5 - Riziko, vhodné je pre znamenia Blížencov, Kozorožca, Panny, Raka a Leva.

Vhodnou farbou je modrá. Andrey sú zaujímavé a dobrodružné povahy. Nikdy nikto presne nevie, o čo im ide a ako to chcú dosiahnuť. Ale majú dostatok síl a aj schopností. Majú v sebe nadanie získať si pre seba a svojich blízkych potrebné množstvo prostriedkov, aby sa mali dobre. Nie sú skúpe a v mladosti bývajú často klamané a zneužívané. No ak sa dozvedia o zrade, či podvode, alebo nevere, konajú raz dva a spamätajú sa tiež rýchlo. Nepotrebujú ani súcit, ani ľútosť, ony majú pevné nervy a reálny pohľad na svet, no vždy sa snažia hľadať v iných len to dobré a za to občas zaplatia, čiže prežijú sklamanie.

Toto meno je šťastné a svojej majiteľke prinesie postup vpred, úspech a aj uznanie v akomkoľvek smere, ktorý si zvolí.

ANDREJ

Jeho osobným číslom je 9 - Génius, je vhodné pre silné znamenia a podpornými farbami sú fialová a hnedá.

Andrej vie, čo by chcel v živote dosiahnuť a aj keď je to vysoký cieľ, nedá sa ničím odradiť. Žiť s ním v jednej rodine nie je ľahké, lebo je tvrdohlavý a panovačný, veľmi náročný a ťažko si priznáva svoje chyby. Býva vyznávačom otvoreného jednania, nie je celkom vzdialený od nekalých obchodov, ale vždy povie všetko rovno. Jeho slová nie sú do vetra, on naozaj koná tak, ako to myslí a ako to povie. Táto jednotnosť je preňho typická, ale nerobí to kvôli mravným zásadám, on si len ťažko pamätá klamstvo a tak radšej volí cestu pravdy. Vždy si teda môžete byť istí jeho plánmi a najbližšími rozhodnutiami.

ANEŽKA

Jej osobné číslo je 7 - Tajomnosť.

Má v sebe teda veľa tajných a skrytých myšlienok, plánov, o ktorých sa jej okolie dozvedá až postupne. Dokáže sa vcítiť do starostí iných, pomáhať a povzbudzovať, nikto sa nemôže na ňu sťažovať, alebo ju obviňovať z nedbalosti, či ignorantstva. Je to šarmantná osobnosť, plná vtipu a harmónie, ale nemá vytrvalosť, ani v práci, ani v citoch, takže pôsobí veľmi náladovo a rozhárane. Má problém si vybrať jeden cieľ, pretože všetko ju baví, všetko by chcela stihnúť, urobiť. Pre ženu s týmto menom je výhodný skorý sobáš, materstvo a až na druhom mieste by mala byť kariéra. Ak si usporiada svoje myšlienky a určí si priority, bude sa jej viac dariť a bude aj pokojnejšia.

Toto meno je vhodné pre znamenia : Váhy, Blíženci, Strelec, Lev a vhodnou farbou je zelená.

ANGELA

Osobným číslom pre toto meno je 3 - Schopnosť.

Hoci sa to nezdá, ale ony sa dokážu postaviť mnohým prekážkam a odolávať aj útokom nepriaznivého osudu. Vedia sa biť za svoju budúcnosť a niekoľkokrát v živote ukážu aj všetky svoje prednosti. No ich vôľa je kolísavá, nikdy nevydržia dlho udržať svoju pozornosť na jedno. Sú náladové, nestále, nervózne a vzťahovačné. Neznášajú kritiku, nevedia sa meniť podľa nárokov iných a nakoniec zostávajú opustené a osamelé. V láske priveľa dávajú a málo dostávajú, teda nie sú spokojné so svojimi partnermi. Preto sa často upnú na svoje deti a na kariéru, no každé odcudzenie a odmietnutie je pre nich veľkou záťažou. Ak sa však dostanú k dobrému mužovi, ktorý ocení ich povahu a citovosť, potom bude všetko v poriadku, rozvinú sa a každý nimi bude nadšený. Sami nikdy nič nedokážu, vždy musia mať pocit, že niekto im pomáha a stojí pri nich, nielen v dobrom, ale aj v zlom.

Toto meno je vhodné pre znamenia : Rak, Panna, Váhy, Škorpión a vhodnou farbou je fialová.

ANGELIKA

Angelika je meno s osobným číslom 4 - Sila.

Na rozdiel od Angely nie je taká slabá, ani osamelá, alebo citlivá. Angelika sa dokáže o seba postarať a len občas potrebuje oddych. Nedokáže využívať iných na to, aby jej zabezpečili jej budúcnosť, ona sama musí mať pocit samostatnosti a dokonalosti. Každú prekážku zdolá a je hrdá na svoju silu. Je dobrou matkou, no ako manželka je veľmi náročná a tvrdohlavá. Vie, že aj sama by dokázala zariadiť všetko potrebné a ak si vyberie neschopného, alebo pomalého muža, potom sa z nej stane panovačná a večne nespokojná osobnosť, ktorá nikdy neocení manželovu snahu, alebo starostlivosť.

Toto meno je vhodné pre znamenia : Strelec, Kozorožec, Vodnár, rak, Býk a vhodnými farbami sú svetlomodrá, fialová a hnedá.

ANNA

Sú to ženy s dobrým vystupovaním, ktoré vedia rozkazovať a sú aj dosť prefíkané, ak je to potrebné. Ich správanie často prezrádza dvojité chápanie vecí. Deti s týmto menom sú skôr uzavreté a samoľúbe. Rady sa pozorujú a z toho vyplýva, že svoj život často iba hrajú, nie naplno prežívajú. Málokedy povedia všetko, čo si myslia, a nie vždy robia to, čo vravia. Sú málo ovplyvniteľné a potajomky sú zaľúbené do seba. Majú veľmi dobrú pamäť, ale dokážu pôsobiť ako sklerotičky, ak im to vyhovuje. Sú veľmi zvedavé a veľmi ľahko zneužijú tajomstvo zo súkromného života iných, ale v podstate im ide o dobrú vec. Sami seba milujú najviac, snažia sa vždy dostať do popredia a presadiť sa.

Ich osobným číslom je 4 - Sila a toto meno je vhodné pre znamenia Panna, Váhy, Baran a Býk. Vhodnou farbou je modrá.

ANTON

Anton je typom muža, ktorý sa síce vie v živote obracať, ale nerobí to rád. Neznáša reálny život, jeho zlé stránky a namáhavé činnosti, ktoré sú potrebné k tomu, aby uspel. Radšej by žil inde, kde nemusí skoro ráno vstávať, tvrdo pracovať, rátať s neúspechom a sklamaniami v ľuďoch. Jemu život nič nedá zadarmo, všetko si musí oddrieť a často sa zrieka aj dôležitých a potrebných vecí, len aby získal aspoň niečo zo svojich snov. Jeho osobným číslom je 6 - Nežnosť, je teda citlivý a vždy sa snaží pomáhať iným. V láske sa dokáže obetovať, podporí svoju partnerku, no len ak je spokojný v práci a má dostatok financií. Ak nemá pre seba dobré prostredie, býva neznesiteľný a podráždený.

Toto meno je vhodné pre znamenia : Kozorožec, Lev, Strelec, Panna a Rak, vhodnou farbou je žltá.

ANTÓNIA

Osobným číslom tohto mena je 2 - Dobrota, vhodné je pre znamenia Býka, Kozorožca, Škorpióna a Vodnára.

Vhodnou farbou je červená.

Antónie nikdy nikomu úmyselne neublížia, vždy súcitia s inými a snažia sa pomáhať im. Nič nežiadajú za svoju pomoc, ale napriek tomu vždy dostanú to, po čom zatúžia. Sú vyvolencami osudu a sú narodené pod šťastnou hviezdou. Keď dáme dieťaťu takéto meno, akoby sme mu dali dar, alebo významnú pomôcku, ktorá sa mu v živote veľmi zíde. Toto meno je skvelé a má vynikajúcu pozitívnu vibráciu. Antónie sú odmeňované za všetko dobré hneď, nemusia čakať, alebo byť vypočítavé. Keď niekomu podajú pomocnú ruku, následne sa im podarí niečo osobné dosiahnuť.

ARNOLD

Osobným číslom tohto mena je 5 - Riziko.

Ak poznáte Arnoldov osobne, nikdy na nich nezabudnete. Spočiatku ste nimi nadšení, očarení, podporujete ich, pomáhate im, požičiavate im a tešíte sa ich pozornosti. Keď však chcete nejaké zúčtovanie, alebo vrátenie svojej pôžičky, či presné odpovede - dočkáte sa prekvapenia - nič nedostanete späť a zistíte, že ste boli šikovne oklamaní. Arnoldom je manipulovanie, klamanie a zavádzanie vlastné. Majú to v sebe od narodenia, sú rodenými obchodníkmi s ilúziami a dokážu presvedčiť každého o hocičom. Neuniknete im, ak si vás vyberú za svoju obeť a keď vás celkom vyžmýkajú, bez výčitiek vás nechajú na dlažbe. Oni sami sa nikdy nedostanú do ťažkostí, vždy si vedia poradiť a o svojich blízkych sa vždy vzorne postarajú.

Toto meno je vhodné pre znamenia : Blíženci, Vodnár, Strelec, Panna a Ryby, vhodnou farbou je zelená.

ARPÁD

Osobným číslom tohto mena je 8 - Peniaze.

Arpád dokáže dlhé roky študovať, zbierať znalosti a vedomosti, kontakty a až keď je skutočne pripravený, začne konať. Uplatní sa v akomkoľvek povolaní, ak je náročné, zodpovedné a najmä prospešné. Jeho budúcnosť je dobrá, vie sa presadiť, vždy nakoniec získa finančné prostriedky pre seba a svoju rodinu, ale jeho postup je pomalý, nie rýchly. Nikdy nič nedostane od života zadarmo, všetko si musí vybojovať. Aby dosiahol svoj cieľ, často sa musí zriecť nejakého iného úspechu, alebo plánu, nikdy nemá všetko naraz. Ale jeho obete sú potrebné, sám sa tak učí a zisťuje, že nie všetko sa deje podľa jeho predstáv. Potrebuje silnú partnerku, ktorá by si ho vážila a dokázala mu pomáhať, nie konkurovať mu.

Toto meno je vhodné pre znamenia Býk, Blíženci, Rak, Panna, Kozorožec. Vhodnou farbou je modrá.

AUGUSTÍN

Tento muž nemá problém s uplatnením. Osobné číslo 8 - peniaze, mu ukazuje cestu nahor a on nemôže zablúdiť.

Je to rodený biznismen, neváha a nepochybuje, jedine zdravotný stav by mu mohol prekaziť jeho úspech. Veru, Augustínom už odmalička hrozia všelijaké ochorenia a ak sa nebudú dôsledne liečiť, neskôr sa to môže zhoršovať. Teda by sme mali dávať pozor a venovať im dostatok pozornosti. Nikdy nezabudnú na dobré, ani na zlé skutky a všetko vždy vrátia. V láske bývajú verní a málokedy podvádzajú. Nevedia dobre klamať, takže sa radšej správajú "priamo", aby si nemuseli zbytočne zaťažovať svoju pamäť.

Toto meno je vhodné pre znamenia Baran, Býk, Lev a Panna, vhodnou farbou je hnedá vo všetkých odtieňoch.

AUREL

Osobným číslom tohto mena je 6 - Nežnosť.

Darmo by sme v takomto mužovi hľadali oporu, alebo silný charakter. Vždy bude jemný, milý, ovládateľný a zneužívaný. Jeho povaha mu bude prekážať v snahách stať sa skutočným mužom. Vždy bude chcieť dosiahnuť vysoký cieľ, ale nikdy sa mu to celkom nepodarí. Sklamania, nedôvera okolia v jeho schopnosti, jeho komplexy menejcennosti a podceňovanie samého seba sa nadlho podpíšu pod jeho neúspechy. Až keď si uvedomí, že nie je a nikdy nebude taký istý, ako ostatní jeho známi, potom dokáže využívať svoje vlastné zdroje a sily na to, aby dosiahol úspech - po svojom a nie podľa očakávaní iných.

Toto meno je vhodné pre Blížencov, Vodnára, alebo Škorpióna a vhodnou farbou je hnedá.

AURÉLIA

Aurélie majú stále otvorené uši a oči, snažia sa získať všetky možné dostupné informácie a hľadajú pre seba tú najschodnejšiu cestu. Ich osobným číslom je 2 - Dobrota, ale neplytvajú ňou na hocičo a hocikoho. Ony radšej riadia a využívajú dobrotu iných, samozrejme, diplomaticky a nenápadne. Ich okolie ani nevie, že je využívané a ich pomoc je vlastne prácou, ktorej sa Aurélie vyhýbajú. Aurélie sa vedia votrieť každému do priazne, využijú aj drobnosti, len aby dosiahli svoj cieľ. No vždy sa vyhýbajú klebetám, či intrigovaniu, ak im pomoc odmietneme, nenahnevajú sa, len nás zaradia do inej kategórie, medzi ľudí, na ktorých musia použiť inú taktiku.

Toto meno je vhodné pre znamenia Lev, Panna, Baran a Blíženci. Vhodnou farbou je žltá.

BARBORA

Jej osobným číslom je 3 - Schopnosť.

Napriek svojej výraznej ženskosti, je to osoba s veľmi mužským nazeraním na svet. Vie sa prispôsobiť a využívať iných, ale vždy sa snaží zakryť to jemným vystupovaním a šarmantným správaním. Je teda nebezpečná a vie sa presadiť aj v tom najnevhodnejšom prostredí. Toto meno je teda výhodné, môže ho nosiť akékoľvek znamenie, vhodnou farbou je oranžová. V láske a citoch sú Barbory dosť kolísavé, prelietavé a málokedy sa vedia zamilovať celkom bez kontroly. Ich povaha vyžaduje boj, zmeny, náhle udalosti, musia mať adrenalín na určitej úrovni, aby povedali, že majú za sebou dobrý deň. Preto je život s nimi nádherný, vždy plný udalostí a úplne bez nudy.

BARTOLOMEJ

Osobným číslom tohto mena je 9 - Génius.

Je vhodné pre akékoľvek znamenie, vhodnými farbami sú všetky netradičné a originálne. Tento muž je silnou osobnosťou, s vysokými nárokmi na seba, ale aj na iných. Je výnimočný, pretože dokáže jednať s každým jeho rečou a snaží sa vyzdvihnúť aj v iných to dobré. Preto ho ľudia majú radi a vyhľadávajú jeho spoločnosť. V láske je maximálne stabilný, jeho jedinou túžbou je mať spokojné rodinné zázemie a až na druhom mieste je práca a jeho uplatnenie.

BEÁTA

Beáta má osobné číslo 4 - Sila.

Navonok síce pôsobí nevinne a bezbranne, no v jej vnútri sa spriadajú plány takých rozmerov, až človeku vyráža dych. Neplánuje na dni, či mesiace, ale na roky dopredu a svoje okolie postupne manipuluje. Ale nezneužíva svoju silu, práve naopak, uznáva aj názory iných a svoje plány priebežne mení. Býva však prefíkaná, úskočná a na mužov používa bez škrupúľ všetky ženské zbrane. Žena s takýmto menom sa nakoniec vždy dostane tam, kam chce a nedbá na to, čo zaplatí, ak len načas získa to, po čom túži. Nikdy však nebude šťastná, lebo stále sa bude cítiť v ohrození a aj keď si neprizná svoje obavy, podvedome bude čakať útok z rôznych strán.

Toto meno je vhodné pre znamenia Rýb, Váh, Panny a Kozorožca. Vhodnou farbou je červená.

BELO

Belo je muž činu. Síce nie veľmi rozhľadený a sčítaný, no vždy rýchly a bystrý. Málokedy mu niečo ujde a aj keď nevie všetko o tom, čo potrebuje k svojim úspechom, netrápi sa nad tým. Verí v šťastie a šťastnú hviezdu, snaží sa využiť svoju intuíciu a aj to nadprirodzené, čo v sebe tuší. Nemá síce dostatok času sa venovať všetkému a všetkým, na ktorých mu záleží, ale svojou úprimnosťou a ochotou pomôcť, si získava srdcia a podporu aj u neznámych ľudí. jeho povesť je dobrá a keďže vie speňažiť väčšinu svojich nápadov, býva obletovaný a zbožňovaný. Ak sa vyhne alkoholu a zlej spoločnosti, dostane sa až na vrchol s minimálnymi sklamaniami.

Toto meno má osobné číslo 3 - Schopnosť, je vhodné pre znamenia : Blíženci, Rak, Baran, Škorpión a Strelec. Vhodnou farbou je fialová.

BEŇADIK

Tento muž má v sebe veľa pozitívnych síl, je duchovne založený a dokáže postrehnúť veľmi veľa dôležitého a utajeného. Pokiaľ však vyrastá v rodine, ktorá je materiálne založená, stane sa z neho zakomplexovaný človek, ktorý bude mať stále pocit, že mu niečo chýba. Bude preňho ťažké nájsť pre seba uspokojenie, lebo stále bude riešiť konflikt medzi vlastnými potrebami a názormi, či požiadavkami svojich blízkych. Bude teda stále musieť niečo obetovať, aby dosiahol pochopenie a pomoc.

Toto meno je dobré v spojení s akýmkoľvek znamením, privoláva k sebe dobré vibrácie a pomáha svojmu nositeľovi aj v ťažkých situáciách.

Osobným číslom je 2 - Dobrota. Vhodnou farbou je žltá.

BENJAMÍN

Osobným číslom tohto mena je 5 - Riziko.

Tento muž je mužom činu, nikdy pridlho nepremýšľa a neváha. Má v sebe veľa intuície, dokáže sa vždy vynájsť, vybrať si tú správnu cestu a dosiahnuť to, po čom túži. Nemá problém s presadením vlastných nápadov a myšlienok, ak chce, dosiahne naozaj aj vysoké ciele. Vie vždy využívať aj nadanie iných a spolupracovať aj s veľmi konfliktnými typmi. V láske sa mu darí až nadmieru, nevie teda oceniť úprimné a vášnivé city, pretože vždy mu stačí len málo času, aby dosiahol svoje. Keď sa však ožení, je verný a ak by ho jeho polovička podviedla, tak je schopný aj vraždiť.

Toto meno je vhodné pre znamenia : Ryby, Škorpión, Strelec, Panna, Býk a vhodnou farbou je zelená.

BERNARD

Bernardom sa málokedy niečo nevydarí. Pokiaľ už v mladosti pracovali a mali možnosť investovať svoje peniaze, rýchlo zbohatnú. Ak ich okolie uvažuje o spolupráci s nimi, je to ten najlepší nápad. Bernardom šťastie praje a vždy sa ho ujde aj iným. Radi sa podelia so svojimi ziskami, ale záleží im na verejnom uznaní. Pre slávu a popularitu sa dokážu zriecť hocičoho, sú ideálnymi politikmi a diplomatmi, radi sa predvádzajú a snažia sa na každého zapôsobiť čo najlepšie. Majú radi ženy a rýchlo striedajú partnerky, no keď usúdia, že prišiel čas na založenie rodiny, potom si vyberajú naozaj zodpovedne a snažia sa byť dobrými manželmi a otcami pre svoje deti.

Toto meno má osobné číslo 3 - Schopnosť, je vhodné pre znamenia : Baran, Blíženci, Panna, Škorpión a Vodnár, vhodnými farbami sú fialová, modrá a červená.

BERTA

Osobným číslom tohto mena je 9 - Génius.

Je to žena, ktorá zvládne akúkoľvek situáciu a vyťaží z nej pre seba maximum. Nikdy sa nestratí a dokáže sa o seba postarať aj v tom najhoršom období. Spolupracovať s ňou je radosť a stáť za ňou sa oplatí. Nikdy nepodrazí svojich priateľov, no zradu pomstí ukrutne. Nevie nič robiť napoly, do každej činnosti sa púšťa s plným nasedením a dosiahne ocenenie raz dva. Ona je typom ženy, ktorá je pre iných príkladom a dokáže viesť iných k úspechu, motivovať ich a nikdy sa nevzdá bez boja.

Toto meno je vhodné pre znamenia : Panna, býk, Kozorožec, Ryby, Býk a vhodnou farbou je fialová.

BIBIANA

Jej osobné číslo ju predurčuje k mnohým sklamaniam a smútkom. Býva priveľmi nežná, jemná a citlivá - tak ako to napovedá 6 - Nežnosť. Ak sa k tomu pripletie aj detstvo v nie príliš vyrovnanej rodine, tak sa z Bibiany ťažko stane výrazná osobnosť. Preto by sme mali toto meno dať zásadne silnejším znameniam - Baranom, Pannám, Kozorožcom, Strelcom, tieto dokážu pomôcť svojej nositeľke k zvládnutiu tých ťažších úloh v živote a znášať lepšie problémy. Bibiany sú všade obľúbené pre svoju ochotu pomôcť a poradiť, vedia byť dobrými "bútľavými vŕbami", ale dlho potrvá, kým si nájdu toho správneho. Ba často si tak málo dôverujú, že radšej preberú priateľa svojej priateľke, pretože podľa nich práve ona má dobrý vkus a jej chlapec bude určite vhodný aj pre Bibianu.

Ak používajú meno Biba, potom ich osobné číslo bude 9 - Génius, čo v spojení so silnejším znamením bude veľmi dobré, so slabším však viac uškodí, ako poslúži.

BLAHOSLAV

Muž, s takýmto menom, to nemá ľahké. Priveľa vecí ho rozptyľuje a nedokáže sa naplno venovať jednej činnosti. Musí sa snažiť viac koncentrovať a hľadať pre seba len to jedno, čo by ho bavilo. Veru, je dôležité, aby sa venoval práci, ktorá ho baví, zaujíma, lebo ak sa zahrabe v nudnej a opakujúcej sa práci, potom sa veru úspechu nedočká. Musí už odmala viac cvičiť a sledovať svoj organizmus, lebo má v sebe priveľa zárodkov rôznych chorôb.

Toto meno je dosť riskantné a mali by sme ho dávať len osobám, narodeným v silných znameniach : Baran, Býk, Lev, Škorpión. Osobným číslom je 6 - Nežnosť, v spojení so silným znamením vytvorí dobrý základ a predpoklady na úspech sa oveľa zvýšia.

Vhodnou farbou pre nositeľa tohto mena je modrá, najlepšie v tmavých odtieňoch.

BLANKA

Osobným číslom tohto mena je 9 - Génius. Pre ženu je to dosť ťažké meno, lebo aj keď priťahuje k sebe veľa energie, Blanky nedokážu využiť jeho silu v plnej miere. Majú stále pocit nadradenosti, bývajú namyslené a panovačné. Vedia konať rýchlo, aj riskovať, no nechcú platiť za svoje chyby a tak sa radšej vyhovárajú, či zatajujú, len aby nemuseli niečo zo svojich ziskov vrátiť, či stratiť. V láske sú veľmi náročné, vyžadujú absolútnu poslušnosť a vernosť, no ak narazia na rovnako silnú osobnosť, rady sa podrobia a zmenia sa k lepšiemu, stanú sa ženskejšími a citlivejšími. Jedine láska ich môže zmeniť a umožní im nájsť samé seba.

Toto meno je vhodné pre znamenie Vodnára, Strelca, Panny a Raka. Vhodnou farbou je oranžová.

BLAŽEJ

Osobným číslom tohto mena je 4 - Sila.

Blažej vie, ako sa má v živote správať, aby dosiahol svoj cieľ. Nemá zábrany, vie sa prispôsobiť nárokom iných, snaží sa vychádzať potrebným ľuďom v ústrety. Svoje okolie rozdeľuje na tých, ktorým už pomohol, teda sú mu zaviazaní a na tých, ktorých on potrebuje. Buduje si postupne kontakty, snaží sa ku každému byť milý a ústretový, ale naozaj blízkymi sa mu stanú ľudia až po dlhých rokoch. Navonok pôsobí ako otvorený a prístupný muž, dobrý spoločník a veselý kamarát, no vo vnútri sa vždy správa opatrne a až po dlhom čase si vyvolí ľudí, ktorí sa stanú jeho priateľmi až do konca života. Tak isto postupuje aj v láske, aj tu dlho hľadá a je veľmi trpezlivý, kým sa odhodlá zverejniť svoje city.

Toto meno je vhodné pre znamenia Býka, Váh, Strelec a Baran, vhodnou farbou je zelená.

BLAŽENA

Osobným číslom tohto mena je 9 - Génius.

Pre ženu je to dosť závažné meno, ktoré prináša mnoho zmätku a ambícií, čiže Blaženy to nemajú ľahké. Snažia sa mať všetko okolo seba pod kontrolou a sledujú svojich blízkych pozorným okom. Možno práve kvôli ich prehľadu o dianí okolo nich, väčšina ľudí ich považuje za klebetné a intrigánske osobnosti. No nie je to tak, ony sa len snažia vedieť kedy a komu podať pomocnú ruku, pretože v ich povahe víťazí súcit a pochopenie. Ich nápady a myšlienky nie sú zanedbateľné a keby našli podporu, tak by sa veľmi rýchlo dostali k peniazom a úspechu. No to je práve ich slabina - ony sa totiž zásadne obracajú na ľudí, ktorí ich len využijú a potom zahodia. Kvôli tomu bývajú občas neznesiteľne cynické a vypočítavé, no tento stav im nie je vlastný, teda sa časom znovu vrátia k svojmu obvyklému správaniu.

Toto meno je vhodné pre znamenia Panna, Vodnár, Váhy, Strelec a vhodnými farbami sú modrá a zelená.

BOHDAN

Osobným číslom tohto mena je 6 - Nežnosť.

Napriek tomu však nemôžeme povedať, že Bohdan je nejaká cintľavka, alebo citlivka. Vie však používať aj svoju citovú stránku a pomáhať iným aj bez výslovného požiadania. Jeho jemný a nevtieravý spôsob komunikácie, mu získava veľa priateľov a môže sa spoľahnúť na každého, kto je dlhší čas v jeho blízkosti. Bohdan je obľúbeným spoločníkom, kamarátom a partnerom, je teda výhodné žiť s ním a pomáhať mu, ak je to potrebné. Nemá sklony k nevere, ani k intrigovaniu, či ponižovaniu iných. Potrebuje však pevnejšie vedenie a podporu, aby sa nepoddal svojej jedinej zlej vlastnosti - lenivosti.

Vhodnou farbou je preňho zelená a je to meno vhodné pre akékoľvek znamenie.

BOHDANA

Osobným číslom tohto mena je 7 - Tajomnosť.

Pre ženu je to dosť ťažké meno, lebo aj keď priťahuje k sebe veľa energie, Bohdany nedokážu využiť jeho silu v plnej miere. Majú stále pocit nadradenosti, bývajú namyslené a panovačné. Vedia konať rýchlo, aj riskovať, no nechcú platiť za svoje chyby a tak sa radšej vyhovárajú, či zatajujú, len aby nemuseli niečo zo svojich ziskov vrátiť, či stratiť. V láske sú veľmi náročné, vyžadujú absolútnu poslušnosť a vernosť, no ak narazia na rovnako silnú osobnosť, rady sa podrobia a zmenia sa k lepšiemu, stanú sa ženskejšími a citlivejšími. Jedine láska ich môže zmeniť a umožní im nájsť samé seba.

Toto meno je vhodné pre znamenie Vodnára, Strelca, Panny a Raka. Vhodnou farbou je oranžová.

Vyhľadávanie

Abecedný zoznam mien

A B C D ....

Mená si môžte vyhľadať pomocou zoznamu, alebo na ľavej strane cez možnosť: Vyhľadávanie.

Tam si môžte zadať aj znamenie, pre ktoré chcete nájsť vhodné meno - stačí zadať začiatok, napr. Blížen, Baran, Škorpi, Vodná, a pod.

 

ADAM

ADELA

ADOLF

ADRIÁN

ADRIÁNA

AGÁTA

AGNESA

ALAN

ALANA

ALBERT

ALBÍN

ALBÍNA

ALENA

ALEŠ

ALEXANDER

ALEXANDRA

ALEXEJ

ALFONZ

ALFRÉD

ALICA

ALOJZ

ALOJZIA

ALŽBETA

AMÁLIA

AMBRÓZ

ANABELA

ANASTÁZIA

ANDREA

ANDREJ

ANEŽKA

ANGELA

ANGELIKA

ANNA

ANTON

ANTÓNIA

ARNOLD

ARPÁD

AUGUSTÍN

AUREL

AURÉLIA

BARBORA

BARTOLOMEJ

BEÁTA

BELO

BEŇADIK

BENJAMÍN

BERNARD

BERTA

BIBIANA

BLAHOSLAV

BLANKA

BLAŽEJ

BLAŽENA

BOHDAN

BOHDANA

BOHUMIL

BOHUMILA

BOHUMÍR

BOHUŠ

BOHUSLAV

BOHUSLAVA

BOLESLAV

BONIFÁC

BORIS

BOŽENA

BOŽIDARA

BRANISLAV

BRANISLAVA

BRIGITA

BRONISLAVA

BRUNO

BYSTRÍK

CECÍLIA

CTIBOR

CYPRIÁN

CYRIL

DAGMARA

DALIBOR

DANA

DANICA

DANIEL

DANIELA

DARINA

DÁŠA

DÁVID

DEMETER

DENISA

DEZIDER

DIANA

DIONÝZ

DOBROMILA

DOBROSLAV

DOBROSLAVA

DOMINIK

DOMINIKA

DOROTA

DRAHOMÍRA

DRAHOSLAV

DRAHOSLAVA

DUŠAN

EDITA

EDMUND

EDUARD

ELA

ELENA

ELEONÓRA

ELIÁŠ

ELIŠKA

ELVÍRA

EMA

EMANUEL

EMIL

EMÍLIA

ERIK

ERIKA

ERNEST

ERVÍN

ESTERA

ETELA

EUGEN

EUGÉNIA

EVA

FEDOR

FÉLIX

FERDINAND

FILIP

FILOMÉNA

FLORIÁN

FRANTIŠEK

FRANTIŠKA

FREDERIK

FREDERIKA

FRIDRICH

GABRIEL

GABRIELA

GALINA

GAŠPAR

GEJZA

GERTRÚDA

GIZELA

GREGOR

GUGO

GUSTÁV

HANA

HEDVIGA

HELENA

HENRICH

HENRIETA

HERMÍNA

HILDA

HORTENZIA

HUBERT

HUGO

IDA

IGNÁC

IGOR

IĽJA

IMRICH

INGRIDA

IRENA

IRMA

IVAN

IVANA

IVETA

IVICA

IVONA

IZABELA

IZIDOR

JAKUB

JÁN

JANA

JARMILA

JAROLÍM

JAROMÍR

JAROSLAV

JAROSLAVA

JELA

JOLANA

JOZEF

JOZEFÍNA

JUDITA

JÚLIA

JULIÁNA

JÚLIUS

JURAJ

JURGUŠ

JUSTÍNA

KAMIL

KAMILA

KAROL

KAROLÍNA

KATARÍNA

KAZIMÍR

KIKA

KLÁRA

KLAUDIA

KLEMENT

KOLOMAN

KONŠTANTÍN

KORNEL

KORNÉLIA

KRISTIÁN

KRISTÍNA

KRIŠTOF

KVETOSLAVA

LADISLAV

LADISLAVA

LAURA

LEA

LENKA

LEONARD

LEOPOLD

LESANA

LESIA

LEVOSLAV

LIBUŠA

LINDA

LÍVIA

ĽUBICA

ĽUBOMÍR

ĽUBOMÍRA

ĽUBOR

ĽUBOŠ

ĽUBOSLAV

ĽUBOSLAVA

LUCIA

ĽUDMILA

ĽUDOMIL

ĽUDOVÍT

LUJZA

LUKÁŠ

LÝDIA

MAGDALÉNA

MALVÍNA

MARCEL

MARCELA

MAREK

MARGARÉTA

MARGITA

MÁRIA

MARIÁN

MARIANNA

MARÍNA

MAROŠ

MARTA

MARTIN

MARTINA

MATEJ

MATILDA

MATÚŠ

MAXIMILIÁN

MEDARD

MELÁNIA

METOD

MICHAELA

MICHAL

MIKULÁŠ

MIKY

MILADA

MILAN

MILENA

MILICA

MILOŠ

MILOSLAV

MILOSLAVA

MILOTA

MIRIAMA

MIROSLAV

MOJMÍR

MONIKA

MÓRIC

NADEŽDA

NATÁLIA

NATAŠA

NIKOLA

NINA

NORA

NORBERT

OLDRICH

OLEG

OĽGA

OLIVER

OLYMPIA

ONDREJ

OSKÁR

OTÍLIA

OTO

PANKRÁC

PATRÍCIA

PATRIK

PAULÍNA

PAVOL

PEPI

PERLA

PETER

PETRA

PETRANA

PETRONELA

PRAVOSLAV

PROKOP

RADOSLAV

RADOVAN

RADÚZ

RASTISLAV

REGÍNA

RENÁTA

RENÉ

RICHARD

RÓBERT

ROLAND

ROMAN

ROMANA

ROZÁLIA

RUDOLF

RUŽENA

SABÍNA

SAMUEL

SERGEJ

SERVÁC

SEVERÍN

SIDÓNIA

SILVESTER

SILVIA

ŠIMON

SIMONA

SLÁVA

SLÁVKA

SLAVOMÍR

SLAVOMÍRA

SOFIA

SOŇA

STANISLAV

STANISLAVA

ŠTEFAN

ŠTEFÁNIA

STELA

SVÄTOPLUK

SVETLANA

SVETOZÁR

TADEÁŠ

TAMARA

TATIANA

TEODOR

TERÉZIA

TIBOR

TICHOMÍR

TIMOTEJ

TOMÁŠ

URBAN

URŠULA

VÁCLAV

VALENTÍN

VALENTÍNA

VALÉR

VALÉRIA

VANDA

VASIL

VAVRINEC

VENDELÍN

VERONIKA

VIERA

VIEROSLAVA

VIKTOR

VIKTÓRIA

VILIAM

VILMA

VINCENT

VIOLA

VÍT

VÍŤAZOSLAV

VLADIMÍR

VLADISLAV

VLASTA

VLASTIMIL

VOJTECH

VRATISLAV

VRATKO

XÉNIA

ŽANETA

ZDENKA

ZDENKO

ŽELMÍRA

ŽIGMUND

ZINA

ZITA

ZLATICA

ZLATKO

ŽOFIA

ZOJA

ZOLTÁN

ZORA

ZUZANA